Erityistehtävät

Toiminnantarkastus
Marja-Leena Turunen, KHT
varalla Juhani Imponen

Vaalitoimikunta
Maikki Haapala
Ulf Nyman
Ritva Pesonen

Jäsenasiat
Ritva Pesonen

Verkkosivut 
Piisa Luukka
 

Alueiden yhdyshenkilöt

Hallitus haluaa edistää SAy:n toimintaa ympäri Suomen. Tämän vuoksi on
etsitty aktiivisia jäseniä, jotka voisivat toimia hallituksen apuna.
Yhdyshenkilöiden toimenkuvana on

  • Toimia yhdyssiteenä hallituksen ja alueen välillä sekä maalaustapahtuman ja aluenäyttelyn järjestämisessä 
  • Suunnitella yhteistyössä hallituksen kanssa paikallisia näyttelyjä ja kursseja
  • Ottaa vetovastuuta aluenäyttelyn työryhmän toiminnasta paikallisella tasolla

Toimenkuvat vielä täydentyvät ajan myötä.

Tällä hetkellä Alueiden yhdyshenkilöinä toimivat:

Pohjoinen Suomi: Jaana Kokko-Alakärppä, Oulu. info@artfermaatti.fi
Savo: Kirsi-Marja Myöhänen, Kuopio. kirsi-marja@myohanen.net
Pohjanmaa: Kerstin Sunabacka, Pietarsaari. kerstin_sunabacka@hotmail.com
Itä-Suomi: Anu Ahonen, Juva, anu.ahonen@iki.fi, Kaija-Leena Hänninen, Savonlinna (ei vielä sähköpostiosoitetta)
Häme: Sirkkaliisa Virtanen, Tampere. sirkkaliisa.virtanen@tampere.fi
Kymenlaakso: Masa Karhula, Loviisa. masa.karhula@kettukarhuhirvi.fi
Lounais-Suomi: Kristiina Juvas, Parainen. kristiina.juvas@gmail.com

Olkaa rohkeasti yhteydessä aluevastaaviin, näin saadaan SAy:n toimintaa
laajasti ympäri Suomen! Palvellakseen jäsenistöään mahdollisimman hyvin SAy tarvitsee puuhanaisia ja
-miehiä ympäri Suomen. Etenkin Uudellamaalla tapahtuu paljon ja aluevastaavaa kaivattaisiin.

Haku on edelleen käynnissä, joten jos olet valmis kantamaan kortesi kehoon, ota yhteyttä puheenjohtajaan.